Športové kočíky

Váš drobčekvyrástol z hlbokej vaničky? Potom si určite kúpte detský športový kočík.  Športový kočík vyberajte starostlivo, nakoľko s týmto kočíkom budete cestovať výrazne dlhšiu dobu ako s hlbokým kočíkom. V našej ponuke nájdete kvalitné modely vhodné ako do mesta, tak športové kočíky do terénu, ktoré hravo zvládnu aj prechádzku lesom.

Pozrite sa napríklad na obľúbený športový kočík Easywalker Jackeyšportový kočík Valco babyšportový kočík THULE Urban Glide 2Cybex športový kočík, športový kočík Britax Römer či športový kočík KinderkraftNašli sme 375 produktov
Podľa zadaného filtra sme našli 375 produktov:

Filtrovať

24 / 375

Od kedy môže dieťa sedieť v športovom kočíku?

Športový kočík začneme používať keď nám bábätko z hlbokého kočíka vyrastá.

Dať dieťa do športového kočíka sa odporúča až keď vie úplne samostatne sedieť – zvyčajne je to okolo 6. mesiaca. Takto to odporúča aj príslušná vyhláška EÚ. Z tohto dôvodu odporúčame vymeniť hlboký kočík za športový.

Jednak v športovom kočíku bude vaše dieťatko dennodenne spoznávať okolie, ale takisto, bude v ňom aj spinkať, papkať a budete ho využívať po väčšinu dňa. Preto športový kočík je každodenným spoločníkom aktívnych rodín, ktoré si užívajú vonkajší životný štýl.

Podľa čoho vyberať športový kočík?

Azda najdôležitejšou súčasťou preto musí byť jeho konštrukcia.  Tá musí byť navrhnutá s dôrazom jednak na bezpečnosť ale zároveň i na pohodlie, aby zabezpečoval komfort ako pre rodiča tak aj pre dieťatko. Preto pri športových kočíkoch sú nastaviteľné mechanizmy, ako je polohovateľné sedadlo, polohovanie opierky nôh, bezpečnostné pásy a pevnejší rám. Takisto športovému kočíku nesmie chýbať strieška, ktorá je vybavená okienkom pre nerušenú kontrolu dieťatka. Je nutné spomenúť, že sú viaceré verzie športových kočíkov ako trojkolesové, alebo pre dvojčatá.

Veľmi dôležitou prioritou pri kúpe kočíka bývajú aj samotné kolieska. Existujú rôzne typy koliesok, ktoré sa používajú na športových kočíkoch, a každý má svoje vlastné výhody a použitie ale i nevýhody.

  1. Plastové kolieska: Sú bežné na lacnejších kočíkoch a sú ľahké. Avšak môžu byť menej odolné voči nerovnému terénu a majú menšiu schopnosť absorbovať nárazy.
  2. Penové kolieska: Tieto kolieska sú obvykle menšie a sú pevne namontované. Sú vhodné pre mestské prostredie a chodníky, ale nie sú ideálne pre terén s nerovnosťami.
  3. Nafukovacie kolieska: Tieto kolieska majú nafukovacie pneumatiky, čo im umožňuje lepšiu absorpciu nárazov a plynulejšiu jazdu na nerovnom teréne. Sú ideálne pre aktívnych rodičov, ktorí chcú cestovať po rôznych povrchoch.
  4. Gumené kolieska: Tieto kolieska sú vyrobené z gumy a sú odolnejšie voči opotrebovaniu ako plastové kolieska. Poskytujú plynulú jazdu a sú schopné prekonávať mierne nerovnosti terénu.
  5. Terénne kolieska: Sú väčšie a širšie, s hrubším dezénom, aby zvládli náročnejší terén ako tráva, piesok alebo štrk. Sú ideálne pre rodiny, ktoré radi trávia čas vonku v prírode.

Každý typ koliesok má svoje výhody a nevýhody, a výber závisí od potrieb a preferencií rodičov a od toho, aký typ terénu bude najčastejšie prechádzaný.

Takže sme si povedali, že pri výbere športového kočíka musíme dbať na jeho konštrukciu. Vyberáme pevnú, ale zároveň dobre odpruženú, s priestranným a bezpečným sedením, ktoré umožňuje viac stupňové polohovanie chrbta i nožičiek. Zároveň má mať dobrú striešku, ideálne s UV úpravou a s  funkciou predlženia striešky čím dosiahneme dostatočné tienenie proti slnku. Ďalším bodom je výber správnych koliesok podľa terénu, v ktorom  najčastejšie budeme kočíkovať svoje dieťatko.

Ak už sme svoj výber športového kočíka zúžili zvážime pri jeho kúpe i nasledovné aspekty. A tými sú jeho hmotnosť a nosnosť. Športové kočíky majú zvyčajne hmotnosť od cca 6 - 13kg. Preto dobre zvážime, či kočík dokážeme pri častom prenášaní a skladaní jednoducho a ľahko prenášať. Nosnosť kočíka býva 15kg -20kg , avšak pri modeloch od  Petite&Mars  je nosnosť až do 22kg!

Zvážiť by sme mali i ľahkosť skladania, a kompatibilitu.

Odporúčané modely športových kočíkov

Medzi športové kočíky, ktoré sú vhodné napr. do lietadla alebo na prechádzky po úzkych mestských uličkách odporúčame športové kočíky Cybex  či najpredávanejší model Easywalker Jackey či Jackey xl.

Najobľúbenejšou značkou je i športový kočík od  Thule Urban Glide  3.  Tu je  možné kočík využívať aj na beh, alebo korčuľovanie.

Prezrite si tiež obľúbené typy detských kočíkov ako Cybex Priam, Cybex Mios, Thule Urban Glide 2Cybex Balios S LuxBugaboo DonkeyEasywalker HarveyKinderkraft Prime či Thule Chariot vozíky.

Aké doplnky sú vhodné k športovému kočíku?

Nezabúdame ani na vhodné a praktické doplnky ku kočíkom, akými sú napr. fusaky do kočíka, držiak na nápoje, pláštenka proti dažďu, moskytiéra, alebo praktický nákupný košík. Všetky dané doplnky umožňujú zvyšovať funkčnosť a použiteľnosť vo všetkých poveternostných podmienkach.

Celkovo je športový kočík vynikajúcou voľbou pre rodiny, ktoré chcú zdieľať svoj aktívny životný štýl so svojimi deťmi. Ponúka spoľahlivý a pohodlný spôsob ako preskúmať svet spolu.