Detské kočíky

Vyberáte detský kočík pre rodinné zážitky? U nás nájdete ako kombinované kočíky pre bábätká, tak športové kočíky pre staršie deti. Aktívni rodičia si obľúbia detské kočíky na behanie, rodiny s viacerými deťmi kočíky súrodenecké.

Vďaka mnohým farebným variantom si vyberiete kočiare pre dievčatko, tak pre chlapčeka. A ak viete, že budete veľa cestovať, pozrite si aj ponuku kočíkov do lietadla. Nezabudnite ani na praktické doplnky. Čo hovoríte na Easywalker kočíkTHULE kočíkPetite&Mars kočíkCybex kočík, kočík Bugaboo či kočík Kinderkraft?

 

Našli sme 2213 produktov
Podľa zadaného filtra sme našli 2213 produktov:

Filtrovať

24 / 2213

Z akých typov kočíkov vyberať?

Keď zistíte, že sa Vaša rodina rozrastie, začnete sa zaoberať tým, čo všetko pre malého drobca budete potrebovať.
Jedna z najdôležitejších potrieb, ktoré si musíte zaobstarať je kočík.
Tu nastáva dilema ako vybrať ten správny kočík a ale aj kedy kupovať kočík. Ponuka na trhu je dosť rozsiahla a preto Vám pomôžeme sa zorientovať.
Detské kočíky sa spravidla rozdeľujú na
- dvojkombinácie,
- trojkombinácie,
- športové kočíky.


Kedy kupovať kočík?

Kočík sa odporúča kupovať od cca 6 - 7mesiaca tehotenstva. Niektoré maminky si kočík zaobstarávajú aj skôr, kvôli dlhšej čakacej dobe na vysnívaný model.


Podľa čoho vyberať kočík?

Dvojkombinované kočíky sú vhodné od narodenia do cca 2-3r. Súčasťou kombinovaného kočíka je podvozok, hlboká vanička a športová časť či hovorovo športová sedačka. Hlboká vanička sa používa od narodenia do cca 6m alebo 9kg. Keď už dieťatko vyrástlo z vaničky prechádza plynulo do športovej časti. Odporúčame si pozrieť obľúbené modely od značky Thule.

Vaničky v súčasnosti sú dostatočne veľké, vzdušné a pohodlné, spravidla majú zabudované sieťky v strieške alebo okienka pre nerušene pozorovanie dieťatka priamo v ložnej časti.
Športové časti alebo sedačky pri kombinovaných kočíkoch sú prevažne otáčateľné do protismeru jazdy aby malinké dieťatko ostalo stále v kontakte s rodičom a keď podrastie je možné sedačku dať do smeru jazdy a dieťatko tak spoznáva svet okolo.

Výhoda kombinovaného kočíka je určite cena a jeho dlhá využiteľnosť. Pridanou hodnotou kombinovaných kočíkov sú i jednotlivé doplnky ako adaptéry na autosedačku, výškové adaptéry, držiak na nápoj, moskytiéra, pláštenka do dažďa a prebaľovacia taška.

Trojkombinované kočíky sú vhodné od narodenia do cca 2-3r a oproti dvojkombinovaným kočíkom je pridaná ešte autosedačka tzv. vajíčko, ktoré je jednej značky ako kočík a pomocou adaptérov ju viete spojiť s podvozkom kočíka. Autosedačka je potrebná na prevoz najmenších detí v aute, či už rovno z pôrodnice či k návšteve lekára alebo na výlet. Jednoducho všade kam potrebujete ísť s drobcom. Pozrite si našu TOP ponuku najlepších kočíkov Cybex.

Kombinované kočíky majú často mohutnejšiu konštrukciu, líšia sa medzi sebou odpružením a kolieskami. Tu si treba premyslieť, kde sa s kočíkom budete najviac pohybovať ak vyhľadávate kľudné miesta a prírodu poobzerajte sa po kočíku, ktorý má kolieska prispôsobené do terénu napr. nafukovacie kolieska alebo gélové bez údržbové kolieska. V prípade, že obľubujete prechádzky v meste a radi navštevujete nákupné centrá tu si vystačíte aj menšími kolieskami a menším pružením. Nezabúdajte si kolieska pravidelne čistiť mokrou handričkou, a min. raz za mesiac na kolieska aplikovať silikónový sprej.

Ďalšou kategóriou pri kočíkoch sa stretne čisto so športovými kočíkmi, ktoré viete využiť pre staršie deti keď už objavujú prvé kroky alebo už sú samostatne chodiace ale ešte neprejdú dlhú trasu, keď sa s nimi vyberiete na výlet za dobrodružstvami von alebo len na ihrisko, či na dovolenku. Výhodou takýchto kočíkov je ich malá skladnosť a ľahkosť.

Tak ako? Vybrali ste si svoj vysnívaný model kočíka? Alebo ešte stále hľadáte? Pozrite si našu pestrú ponuku a u nás vždy vyberie každý.

 

TOP modely kočíkov

Neprehliadnite tiež obľúbené modely detských kočíkov ako Cybex Priam, Cybex Mios, Thule Urban Glide 2Cybex Balios S LuxBugaboo DonkeyEasywalker HarveyKinderkraft Prime či Thule Chariot vozíky.