Ako vybrať ohrievače dojčenských fliaš a mixéry

Ako vybrať ohrievač dojčenských fliaš a mixéry

Ohrievač dojčenských fliaš a mixéry vám uľahčia kŕmenie vášho dieťatka. Ohrievač ocenia hlavne mamičky, ktoré nedojčia, pretože im uľahčia prípravu pri kŕmení s fľaškou. Okrem umelého mlieka ale spoľahlivo ohreje aj to materské. Niektoré ohrievače ponúkajú funkciu rozmrazovania alebo ohrievania príkrmov, takže využiteľnosť je dlhodobá. Samozrejme zoženiete aj cestovný ohrievač, ktorý môžete pripojiť aj do zásuvky od zapaľovača v aute. A ako to funguje? V ohrievanej fľaške cirkuluje teplá voda a tým rovnomerne ohrieva vašu fľašu alebo pohár s príkrmom.

Keď vaše dieťatko dospelo do fázy prikrmovania, je ideálnym pomocníkom multifunkčný parný hrniec s mixérom. Parný hrniec s mixérom vám ponúka všetko, čo potrebujete pri príprave zdravého jedla pre vaše dieťa – varenie v pare, mixovanie, ohrievanie, veľakrát aj rozmrazovanie a udržovanie stálej teploty.

Aké sú druhy ohrievačov dojčenských fliaš?

Elektrický ohrievač fliaš

Rýchly a rovnomerný spôsob ohriatia dojčenských fliaš.  Pozor, ohrievač pracuje na princípe vodného kúpeľa. Vždy teda pamätajte na to, že v ňom musí byť dostatok vody. V ohrievači je voda, ktorá sa ohreje na vami požadovanú teplotu. Obvykle si môžete vybrať minimálne z troch možností nastavenia teploty pre ohriatie.

Klasické ohrievače fliaš sa pohybujú majú približne výšku 18 cm a hĺbku 16 cm, takže nezaberú veľa miesta.

Ovládanie je veľmi jednoduché, ohrievač stačí len zapojiť do najbližšej zásuvky a otočiť gombíkom na požadovanú teplotu alebo program, prípadne nastaviť na digitálnej obrazovke.

07388.10_1.jpeg

Cestovný ohrievač fliaš

Tento spôsob ohrievania fliaš je ideálny aj na cestovanie, a to ako na krátke, tak aj dlhšie cesty. Ľahko sa pripojí v aute do zásuvky zapaľovača.

Bohužiaľ u týchto cestovných ohrievačov musíte čakať dlhšiu dobu (cca 5-10 minút) na ohriatie, a to kvôli menšiemu výkonu. Samozrejme tiež záleží na objeme fliaš.

Cestovní ohřívač lahví

Prečo sa nám hodí do domácnosti parný hrniec a mixér?

Parný hrniec a mixér

Patrí medzi multifunkčné prístroje, ktoré vám pri príprave detskej stravy rozhodne nesmú chýbať. Môžete v ňom v pare uvariť zemiaky, mäso, zeleninu a ďalšie suroviny a ihneď ju rozmixovať do kašičky, na ktorej si dieťatko pochutí.

Je niekoľko druhov parných hrncov s mixérom, a to buď s jednou nádobou, ktorá varí aj mixuje, alebo dvoj nádobou, kde v jednom varíte, prípadne rozmrazujete a v druhom mixujete.

Prístroje na prípravu príkrmov sa vyrábajú v rozmanitých farbách a veľkostiach a záleží na priestore, ktorý máte k dispozícií.

Ovládanie a obsluha je veľmi jednoduchá a rýchla.

SCF885_01

Na čo sa pri výbere ohrievačov alebo mixérov zamerať?

Potrebné funkcie

Vždy je dobré si uvedomiť, na čo presne budete prístroj potrebovať.

Pokiaľ často rozmrazujete, je určite na mieste hľadať prístroj, ktorý má aj túto funkciu.

U ohrievačov fliaš je dobré zistiť, na akú veľkosť dojčenských fliaš je ohrievač vhodný a či je v ňom možné ohrievať aj plastové fľaše alebo sáčky.

Dajte si tiež pozor, či má ohrievač poistku proti chodu bez vody, aby ste znížilo riziko poruchy.

Výber

Vo väčšine prípadov majú ohrievače aj parné hrnce a mixéry podobné funkcie, ale je potrebné si uvedomiť, či daná značka a kvalita skutočne odpovedá cene.

Na čo si dať pri výbere pozor?

  • Vždy sa radšej presvedčte, že máte v ohrievači dostatok vody a nezabudnite ju pravidelne dopĺňať.
  • Naozaj neodporúčame dojčenské mlieko alebo detské jedlo ohrievať v mikrovlnnej rúre, pretože môže prísť k nerovnomernému ohriatiu a následnému opáleniu dieťatka. Aj po ohriatí v ohrievači VŽDY skúšame, či nie je mlieko/jedlo príliš horúce.

Najobľúbenejšie ohrievače Feedo rodičov

Elektrický ohrievač ohreje 150 ml fľašu alebo pohár do 3 minút. Rýchly a bezpečný spôsob pre ohrievanie materského alebo sušeného mlieka a ďalšej detskej stravy.

Ideálny pomocník pre ohrievanie príkrmov. Rýchle a rovnomerné ohriatie. Intuitívne ovládanie na prehľadnej obrazovke. Kompatibilný s väčšinou dojčenských fliaš dostupný na trhu.

Ohrievač umožňuje presné ohrievanie mlieka, hotových jedál, rovnako tak aj rozmrazovanie. Funkcie sterilizácie zase umožňujú naparovanie cumlíkov, fliaš a malého príslušenstva.

Najobľúbenejšie parné hrnce Feedo rodičov

Hrniec a mixér 4v1 pre prípravu zdravej detskej stravy. Stačí otočiť nádobu – varte v pare, mixujte, rozmrazujte a ohrievajte. S 1 000 ml nádobou uvaríte až 4 jedlá naraz.

Prístroj ohrievania dojčenských fliaš a nádob, sterilizuje, varí parou, rozmrazuje a mixuje. Pomocník pri príprave dobrôt pre najmenších. Stačí ho nastaviť a prácu urobí za vás.

Rodičmi odporúčaný Nutribaby+ pomáha pri príprave mnohých zdravých a chutných receptov pre deti aj celú rodinu. Všetko vďaka funkcii varenia v pare a 3 rýchlostiam mixovania.