CYBEX Autosedačka Aton 5 (0-13 kg) River Blue Gold

Kód produktu: F110979 Dodávateľský kód: 520000166
  • Farba:

Bežná cena

149,95 €

Zľavnená cena

126,00 €
Dlhodobo znížená cena
Sledovať cenu a dostupnosť

Značka:

CYBEX Autosedačka Aton 5 (0-13 kg) River Blue Gold

Značka:

Piata generácia úspešnej detskej autosedačky

S jedinečnými prvkami pre bezpečie a pohodlie dieťaťa, ako je výškovo nastaviteľná opierka hlavy s integrovaným vedením pásov alebo XXL slnečná strieška, posúva Aton 5 bezpečie dieťaťa na novú úroveň. Novorodenecká vložka, navrhnutá pre predčasne narodené a veľmi malé deti, podporuje ideálny uhol sedenia a zároveň napomáha, aby aj tie najmenšie deti ležali so správne zarovnanou hlavou, krkom a hrudníkom.

Pohodlie i bezpečie pre malých cestujúcich

Výškovo nastaviteľná opierka hlavy: 8-pozičná výškovo nastaviteľná opierka hlavy s integrovaným vedením pásov pre ochranu, ktorá rastie s dieťaťom. Výška systému pásov sa automaticky nastavuje v závislosti na výške opierky hlavy, vďaka čomu je pracné vyvliekanie a navliekanie pásov minulosťou. Y-systém pásov sa osvedčil ako veľmi efektívne a pohodlné bezpečnostné riešenie, predovšetkým pre veľmi malé deti. Mäkkú sedaciu vložku, pripevnenú k opierke hlavy, možno taktiež použiť pre nastavenie výšky panvy dieťaťa.

Integrovaná XXL slnečná strieška

Dokonalá ochrana pred vetrom a slnkom s UPF50+.

L.S.P. System

Lineárna ochrana pri bočnom náraze absorbuje energiu nárazu z boku. Lineárna ochrana pri bočnom náraze (L.S.P. System) absorbuje silu bočného nárazu v kombinácii s energiu pohlcujúcimi materiálmi. Prvý náraz pri nehode je prenášaný systémom lineárnej ochrany pri bočnom náraze (L.S.P. System) a jeho vysúvacími protektormi a následne absorbovaný flexibilnou štruktúrou materiálu autosedačky. Flexibilný materiál a konštrukcia detskej autosedačky potom absorbujú sily nárazu a odvádzajú ich preč od dieťaťa.

Extra široké Y-pásy s mäkkým čalúnením

Vyberateľná vnútorná vložka pre zarovnanú pozíciu v ľahu

Jednou z najväčších výziev pre bezpečnostných inžinierov je zabezpečiť čo možno najlepší spôsob prevážania predčasne narodených a veľmi malých detí. Krčné svalstvo a reflexy týchto detí nebývajú ešte úplne vyvinuté, čo bohužiaľ môže viesť k prepadnutiu hlavičky dieťaťa dopredu počas spánku a následným vážnym dýchacím ťažkostiam. Spoločne s nemeckými zdravotnými špecialistami a pôrodnými asistentkami, a vzhľadom na výsledky mnohých testov, bola vyvinutá nová funkcia, ktorá pri polohe ležmo poskytuje najplochejší možný uhol medzi hlavou, krkom a hrudníkom dieťaťa a znižuje tak riziko dýchacích problémov. Toho sa dosiahlo pomocou vyberateľnej vnútornej vložky, ktorá po vybratí poskytuje viac priestoru a pohodlia tiež väčším deťom.

Energiu absorbujúci škrupina

Poskytuje výnimočnú ochranu pri bočnom náraze.

Cestovný systém CYBEX

Spoločne s kočíkmi CYBEX a kočíkmi ostatných značiek možno autosedačky CYBEX jednoducho premeniť na cestovný systém. Pomocou jednoduchého adaptéra možno všetky autosedačky CYBEX, spoločne s kočíkmi CYBEX Callisto, Onyx alebo Topaz ľahko premeniť na praktický cestovný systém. Kompatibilné sú tiež s ostatnými značkami kočíkov, vrátane Bugaboo, Baby Jogger, Mamas & Papas atď. CYBEX tak poskytuje ľahké, flexibilné a úsporné cestovné riešenia pre život v meste alebo na cestách, ponúkajúc rodičom nový rozmer mobility.

Technické parametre:

  • UN R44 / 04
  • skupina 0+; 0 – 13 kg
  • od narodenia až do cca 18 mesiacov
  • D 640 mm / Š 430 mm / V 390–560 mm
  • hmotnosť 4,8 kg
  • autosedačku možno do automobilu inštalovať pomocou bezpečnostného pásu alebo pomocou základne Aton Base 2
  • bezpečné kotvenie isofixovými konektormi pomocou základne Base 2-fix
Značka:
Cybex
Isofix
nie
Sedenie
proti smeru jazdy