Loading
Loading

CANPOL BABIES Cumlík kaučukový čerešnička 6-18m NATURE – ružová

CANPOL BABIES Cumlík kaučukový čerešnička 6-18m NATURE – ružová

skladom
Cena 1,89 €

Kód: F001234 , Dodávateľský kód: 3022607 , EAN: 5903407226071 , Značka: Canpol Babies

Zobraziť celý popisok Schovať popisok

CANPOL BABIES Cumlík kaučukový čerešnička 6-18m NATURE – ružová

Kaučukový cumlík je vyrobený z prírodného kaučuku, je nažltlý, ľahko matný, má charakteristickú chuť po gume. Cumlík neobsahuje BPA.

Výhody cumlíkov Canpol babies:

  • dobre sa odvzdušňujú, ľahko sa o tom presvedčíte stlačením gumičky (nepodceňujte túto vlastnosť cumlíkov, zlé odvzdušnenie cumlíka vedie k deformácii podnebia a zhryzu dieťaťa);
  • ventilačné otvory v štítku cumlíka umožňujú cirkuláciu vzduchu, odvod slín a zabraňujú tak podráždeniu pokožky okolo úst;
  • väčšina cumlíkov je vybavená hygienickým krytom;
  • dodávajú sa v rôznych atraktívnych farbách;
  • vybrané typy obsahujú úchyt, ktorý v tme svieti a uľahčuje nájdenie cumlíka po tme.

Návod na obsluhu:

Pred prvým použitím cumlík umyte a sterilizujte vo vriacej vode po dobu asi 5 minút, sterilizujte v parnom sterilizátore alebo použite samosterilizujúcu fľašu. Po vychladnutí vytlačte zvyšnú vodu z cumlíka.

Nepoužívajte žiadne chemické dezinfekčné prípravky! Pred každým použitím cumlík dôkladne umyte v teplej vode, príležitostne prelejte vriacou vodou. Pred každým podaním dieťaťu skontrolujte kvalitu cumlíka. Venujte cumlíku zvýšenú pozornosť potom, čo dieťaťu vyrastú prvé zúbky. Vyskúšajte kvalitu gumičky dôkladným natiahnutím všetkými smermi. Pri prvých známkach poškodenia cumlík ihneď vyhoďte a už ďalej nepoužívajte. Cumlík uchovávajte v suchom, čistom a uzavretom puzdre.

Cumlík používajte maximálne 1–2 mesiace, potom ho z hygienických a bezpečnostných dôvodov vymeňte za nový. Neodporúčame používať cumlík pre dieťa staršie ako 3 roky.

Dôležité! Pre bezpečnosť a zdravie vášho dieťaťa! Nikdy nepripevňujte cumlík na rôzne šnúrky či stužky odevu. Dieťa sa môže zadusiť. Používajte len retiazku na cumlík. Nenechávajte cumlík na priamom slnečnom svetle ani v blízkosti tepelného zdroja – môžu spôsobiť oslabenie gumičky cumlíka.

Oddelený kryt uchovávajte mimo dosahu dieťaťa – predídete možnému zaduseniu. Nikdy nenamáčajte cumlík do cukru, medu ani iných sladkých substancií, nevkladajte cumlík do svojich úst – vystavujete dieťa nebezpečenstvu vzniku vady zubnej skloviny a iných chorôb ústnej dutiny. Ak cumlík zapadne dieťaťu do úst, nepodliehajte panike- cumlík je konštruovaný tak, že ho dieťa nemôže prehltnúť a vy ho v takýchto prípadoch môžete bezpečne vybrať. Cumlík vyberajte čo možno najopatrnejšie.

Nenechávajte dieťa s cumlíkom bez dozoru dospelej osoby. Nepodávajte cumlík dojčeným deťom. Cumlík použite iba v prípade, keď dieťa vykazuje známky takejto potreby (cmúľa si prstíky, apod,). Informácie o výrobku uchovajte pre prípadné neskoršie použitie. Číslo série je uvedené na obale.

Kaučukový cumlík zodpovedá požiadavkám:

  • EN 1400 – 1 Výrobky pre starostlivosť o dieťa – Cumlíky pre dojčatá a malé deti – Časť 1: Všeobecné bezpečnostné požiadavky a informácie o výrobku.
  • EN 1400 – 2 Výrobky pre starostlivosť o dieťa – Cumlíky pre dojčatá a malé deti – Časť 2: Mechanické požiadavky a skúšky.
  • EN 1400 – 3 Výrobky pre starostlivosť o dieťa – Cumlíky pre dojčatá a malé deti – Časť 3: Chemické požiadavky a skúšky.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadnu recenziu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Ajax loader