BRITAX RÖMER Autosedačka Evolva 123 SL SICT (9-36 kg) Blue Marble

Kód produktu: F052815 Dodávateľský kód: BR16951F-BlueMarble
  • Barva:
Na objednávku
do 3 týždňov
269,90 €

Značka:

BRITAX RÖMER Autosedačka Evolva 123 SL SICT (9-36 kg) Blue Marble

Značka:

Autosedačka EVOLVA je populárna u rodičov už viac ako 10 rokov. Posledný prírastok EVOLVA 1–2–3 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky a prvotriedny vzhľad. Naša vylepšená vankúšová technológie bočného nárazu (SICT) minimalizuje silu nárazu pri bočnom náraze a ukotvenie ISOFIX s mäkkými západkami spájajú sedačku priamo s autom. Je vhodná pre deti od 9 kg do 36 kg a môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov – so systémom ISOFIX alebo bez neho.

Charakteristika:

  • Lepšie ako kedykoľvek predtým – pokročilá technológia v oblasti bezpečnosti a svieži, nový dizajn
  • Rastie spolu s vaším dieťaťom – vhodná od 9 kg do 36 kg
  • Najflexibilnejší spôsob inštalácie – s 3-bodovým pásom v kombinácii s ukotvením ISOFIX s mäkkými západkami alebo iba s 3-bodovým pásom
  • 9 – 36 kg (≈ 9 mesiacov – 12 rokov)

Nová EVOLVA – Lepšia ako kedykoľvek predtým

Roky výskumov a testov spôsobili, že je rad EVOLVA medzi rodičmi obľúbený už viac ako 10 rokov. Nová EVOLVA 1–2–3 SL SICT je vybavená inštalačným systémom Soft-Latch ISOFIX, ktorý umožňuje pripojiť autosedačku priamo k vozidlu a zaistí najvyššiu úroveň bezpečnosti. Je tiež vybavená technológiou tlmenia bočného nárazu (SICT), ktorá minimalizuje silu pôsobiacu na dieťa v prípade bočného nárazu. Nový poťah pridáva na vzhľade, zatiaľ čo mäkká látka hlavovej opierky a kvalitne polstrovaných pásov poskytuje dieťaťu úplné pohodlie. Stručne povedané na roky zaistí pohodlie a bezpečnosť na cestách.   Vhodná od 9 do 36 kg

EVOLVA 1–2–3 SL SICT rastie spolu s vaším dieťaťom a je vhodná pre deti od 9 do 36 kg. Je tak jedinou autosedačkou, ktorú budete potrebovať po tom, čo vaše dieťa vyrastie zo svojej prvej autosedačky. Vaše dieťa rastie, a preto môžete ľahko prejsť z pútania pomocou integrovaných bezpečnostných pásov (do 18 kg) na pútanie pomocou 3-bodového bezpečnostného pásu vozidla (do 36 kg).

Prispôsobená pre väčšinu typov vozidiel

Časom sa určite ukáže, že budete musieť prenášať detskú autosedačku medzi vozidlami. V prípade modelu EVOLVA 1–2–3 SL SICT je to veľmi jednoduché, autosedačka je ľahká a môže byť bezpečne inštalovaná vo väčšine automobilov, či už pomocou systému ISOFIX a 3-bodového bezpečnostného pásu, alebo iba pomocou 3-bodového bezpečnostného pásu. Obe tieto možnosti inštalácie, spolu s technológiou tlmenia bočného nárazu (na želanie rodičov), poskytujú flexibilitu a istotu, ktoré rodičia na cestách potrebujú.

Pokročilá ochrana proti bočnému nárazu – SICT

Technológia SICT poskytuje špičkovú ochranu dieťaťa v prípade bočného nárazu. Minimálna vzdialenosť autosedačky od auta znižuje silu nárazu a bočnice sa deformujú, aby pohltili energiu, než zapôsobí na vaše dieťa. Pre zabezpečenie ochrany jednoducho upravte SICT na boku sedadla čo najbližšie k dverám.

Systém CLICK & SAFE®

Môže byť ťažké nájsť tú správnu rovnováhu medzi príliš tesným a príliš voľným pripútaním dieťaťa v popruhoch, a preto sme vyvinuli systém CLICK & SAFE®, ktorý umožňuje rodičom zistiť, kedy je dieťa správne pripútané. Pri potiahnutí nastavovacích remienkov pásov začujete cvaknutie, akonáhle bude vaše dieťa pripútané so správnou pevnosťou.

Ochranné polstrovanie opierky

Polstrovanie opierok ochráni vaše dieťa tromi spôsobmi: skelet autosedačky poskytuje vášmu dieťaťu ochranu od hlavy až ku bedrám, a to najmä v prípade bočného nárazu. Horné a dolné vodidlá bezpečnostných pásov zabezpečujú ich správne umiestnenie a polstrovaná opierka hlavy zaisťuje bezpečnosť a pohodlie pre hlavu a krk vášho dieťaťa.

Kvalitné polstrovanie pásov

Naše kvalitne polstrované pásy zaistia pohodlie, obmedzia pohyb dieťaťa vpred v prípade čelného nárazu a poskytnú tiež dodatočnú ochranu krehkého krku dieťaťa. Pomáhajú tiež rovnomerne rozložiť sily na ramená a hruď dieťaťa v prípade čelného nárazu.

Sklopená poloha pre všetky vekové kategórie

Sklopenie poskytuje vášmu dieťaťu pohodlnú polohu na spanie. Jednoducho nastavte sedadlo skôr, než ho pripevníte k autu.

Ľahko nastaviteľná opierka hlavy

Ľahko nastaviteľná opierka hlavy je určená predovšetkým pre staršie deti, pri použití 3-bodového bezpečnostného pásu, k ich správnemu pripútaniu v autosedačke. Opierku hlavy možno ľahko nastaviť do správnej polohy, tesne nad ramená dieťaťa, a to jednou rukou – aj keď dieťa sedí v sedačke.

5-bodový bezpečnostný pás

5-bodový bezpečnostný pás je najbezpečnejším spôsobom pripútania vášho dieťaťa v autosedačke, pretože zabezpečí úplnú ochranu a stabilitu dieťaťa. V prípade nehody bezpečnostný pás rozloží silu nárazu na 5 bodov, dva na ramenách, dva na bedrách a jeden na spone medzi nohami. Pomáha tak chrániť vaše dieťa pred nárazom z akejkoľvek strany.

Ľahko nastaviteľná hlavová opierka a popruhy

Polstrovaná opierka hlavy a popruhy sú ľahko nastaviteľné jednou rukou a prispôsobujú sa tak vášmu rastúcemu dieťaťu. Než upevníte sedačku v aute, uistite sa, že opierka hlavy je v správnej pozícii – tesne nad ramenami dieťaťa.

Rýchlo odnímateľný poťah

Počas cesty sa môže stať čokoľvek. Pitie sa môže vyliať a dieťa môže dostať nevoľnosť z pohybu. Poťah autosedačky je preto prateľný a ľahko odnímateľný bez nutnosti odstraňovať popruhy, aby ste mohli rýchlo vyriešiť problém a vrátiť sa na cestu.

Inštalácia pomocou ISOFIX

Römer ponúka väčšiu flexibilitu s možnosťou upevnenia autosedačky k vlastnému 3-bodovému bezpečnostnému pásu integrovanému v aute. Táto možnosť je praktická, ak prenášate autosedačku do iných vozidiel, ktoré nemusia vždy mať ISOFIX. Vodidlá bezpečnostných pásov autosedačky vám pomôžu sedačku správne upevniť. EVOLVA 1–2–3 SL SICT je vybavená integrovanými polstrovanými konektormi, ktoré vám umožňujú jednoduchú inštaláciu pomocou kotevných bodov ISOFIX vozidla, najmä vo vozidlách, v ktorých sa kotevné body ISOFIX ťažko hľadajú. Potom, čo pripojíte oba konektory, zatiahnite nastaviteľné ramienka na oboch stranách pre upevnenie inštalácie ISOFIX. Polstrované konektory sa musia vždy používať s 3-bodovými bezpečnostnými pásmi vozidla, aby zabezpečili špičkový výkon v prípade kolízie. Nikdy nepoužívajte polstrované konektory bez dodatočného zabezpečenia pomocou 3-bodového bezpečnostného pásu vozidla.

Rozmery a špecifikácie:

  • Hmotnosť autosedačky: 8.6 kg
  • Výška: 61 – 86 cm
  • Šírka: 51 cm
  • Hĺbka: 48 cm
  • Rozmery (V x Š x H): 61 – 86 × 51 × 48 cm