BAMBOOLIK Separačná plienka flísová, sada 10 kusov

Kód produktu: F003175

BAMBOOLIK Separačná plienka flísová, sada 10 kusov

Separačná plienka je zázračný produkt pre moderných rodičov – slúži k rýchlemu a jednoduchému odstráneniu stolice a súčasne poskytuje dieťaťu pocit sucha aj po pocikaní.

Separačné plienky z tenkého polyesterového flísu s protižmolkovacou úpravou sa vkladajú do plienky ako 1. vrstva priamo k zadočku dieťaťa a zaisťujú mu pocit sucha. Po pokakaní z nich ide obsah jednoducho sklepnúť do záchoda alebo spláchnuť prúdom vody. Následne sa perú v automatickej práčke s ostatnými plienkami.

Údržba je veľmi jednoduchá:. {Color: #168ecb}

Perte na 60° C v automatickej práčke, predpierať v ruke nie je nutné, stačí hrubšie nečistoty odstrániť do záchodu a plienku opláchnuť pod vodou alebo použiť program predpierania na vašej práčke. Pre rýchle odstránenie stolice môžete použiť separačné plienky. Plienku sušte voľne zavesenú, vkladacie plienky môžete sušiť aj v sušičke alebo na kúrení. Viac sa o údržbe dozviete v príbalovom letáku.

Náš tip:. {Color: #168ecb}

Separačné plienky ako súčasť prípravy na tréning na nočník:

Flís udrží vaše dieťatko dokonale v suchu a pohodlí a je preto vhodný predovšetkým pre novorodencov a malé dojčatá. Tie sa tak učia, že „normálne je byť v suchu“. V cca 6 mesiacoch veku môžeme začať separačné plienky v čase bdelosti a spoločnej hry vynechávať, čím sa pokožka dieťatka dostane do kontaktu s materiálom plienky, ktorý je po pocikaní mokrý na dotyk. Dáva tým dieťatku spätnú väzbu, že keď sa vyciká, „niečo sa stane“. Dieťatko na novú situáciu reaguje, začne sa „ošívať“ apod., čím dáva mamičke signál, že je pocikaný. Keď mamička rýchlo zareaguje a dieťa prebalí, dáva dieťaťu jasnú informáciu: normálne je byť v suchu a keď dá mamičke vedieť, ona mu sucho zariadi.

Špecifikácia pojmov:

Vnútorná plienka = tvarovaná plienka (základňa) a krátka vkladacia plienka

Vnútorná plienka batoľacia = tvarovaná plienka (základňa) a batoľacia vkladacia plienka (táto je 2× dlhšia ako krátka a má o jednu savú vrstvu navyše)

Krátka vkladacia plienka a batoľacia vkladacia plienka sa zamieňajú podľa potreby nasiakavosti plienky.

Batoľacia vkladacia plienka je len samostatná dlhá vkladacia plienka