KNIHA Učit se žít s dětmi (CZ)

KNIHA Učit se žít s dětmi (CZ)

do 3-5 dní
cena nebola stanovená

Predaj skončil, alebo je tovar dočasne nedostupný.
Pre viac informácií kontaktujte náš zákaznícky servis

Kód: F007549 , EAN: 9788074360299

KNIHA Učit se žít s dětmi (CZ)

KNIHA Učiť sa žiť s deťmi (SK)

Popis:

Výchova detí začína u dospelých.

Namiesto toho, aby sme sa snažili deti prispôsobiť našim požiadavkám, mali by sme sa pokúsiť vnímať svet z perspektívy detí a vytvoriť im prostredie, ktoré zodpovedá ich vývojovým potrebám.

Kým totiž nebudeme mať jasno v tom, aké sú prirodzené potreby detí, a nebudeme sa k sebe správať s rešpektom, môže každá situácia bežného dňa viesť ku konfliktu.

Aj napriek všetok materiálny blahobyt sa stáva z výchovy našich detí skutočný problém. Hovorí sa o „núdzovom“ alebo „katastrofálnom stave výchovy“, o rastúcej agresivite medzi deťmi i mladistvými. Nespočíva snáď problém v tom, že neberieme dostatočný ohľad na to, aké deti vlastne sú? V tom, že je miesto toho chceme formovať tak, aby zodpovedali našim potrebám, našej predstave o čase, nášmu životnému tempu, našim vzdelávacím ideálom?

Následky sú známe: napätie, agresivita, úteky, nedostatok koncentrácie, hyperaktivita.

Rebeca Wildová kladie otázku, čím to je, že sa mnohí inteligentné dospelí aj napriek ideálne podmienky cítia pri výchove neistí. A ponúka odpoveď: „Práve citliví ľudia viac či menej tuší, že zaobchádzanie s deťmi patrí ku kritickým otázkam ich života. Stojíme na križovatke a musíme sa rozhodnúť, či budeme dieťa systematicky viesť k obrazu svojmu, k nášmu mysleniu a cíteniu a k spôsobu, akým rokujeme s vecami a ľuďmi, alebo či sa necháme spoločným spolužitím s dieťaťom ovplyvniť tak, ako by sme sami stáli znovu na začiatku. “

Rozmer balenia a špecifikácie:

  • formy: 132,0 × 201,0 × 1­0,0 mm
  • počet strán: 186

Tento produkt zatiaľ nemá žiadnu recenziu.

Ajax loader