CANPOL Babies balónkové odsávačka materského mlieka

CANPOL Babies balónkové odsávačka materského mlieka Akcia

CANPOL Babies balónkové odsávačka materského mlieka

skladom

Bežná cena: 13,50 €
akčná cena: 10,20 €

Kód: F001144 , EAN: 5903407092003

Canpol Babies balónkové odsávačka materského mlieka

Jednoduchá odsávačka k odsatiu materského mlieka. Sacia sila sa vytvára stlačením balónika a jej intenzita sa mení podľa intenzity stláčania a regulácie prúdenia vzduchu cez ventil v tele odsávačky. Jej obsluha je jednoduchá, ale zamestná obe vaše ruky. Použitie je hygienické, pretože mlieko sa odsáva priamo do fľaše, z ktorej môžete dieťa rovno nakŕmiť, alebo v nej, po dôkladnom uzatvorení, mlieko zmraziť. Sada obsahuje odsávačku, fľašu s objemom 125 ml sa silikovým cumlíkom, viečko, skrutkovacie viečko s tesniacim diskom.

Ako čistiť a sterilizovať odsávačku?

 1. Diely odsávačky (diely 1–5)

Pred prvým a po každom ďalšom použitím odsávačku rozložte na jednotlivé časti. Všetky diely odsávačky umyte v teplej vode prípravkom určeným deťom, dôkladne vypláchnite a sterilizujte v parnom sterilizátore alebo vyváraním vo vriacej vode (nie dlhšie ako 5 minút).   Upozornenie! Bielu hlavicu môžete sterilizovať zloženú. Žlté tlačidlo vyberte len v prípadoch, kedy sa do hlavice dostalo mlieko. Nie je potreba sterilizovať gumový balónik. Balónik sterilizujte iba vtedy, ak sa neho dostane mlieko.  

 1. Diely fľaše (diely 7–11)

Upozornenie! Dojčenská fľaša je vyrobená z Tritan – z nového bezpečného materiálu, ktorý neobsahuje BPA. Pretože vlastnosti tohto materiálu sa líši od predtým používaného polykarbonátu, umývajte tritanovou fľaša podľa nižšie uvedeného návodu.   Z hygienických dôvodov vložte pred prvým použitím všetky rozmontované časti fľaše a cumlík na 5 minút do vriacej vody a vyvarte. Dlhšia vyváranie než je odporúčané alebo tvrdá voda môžu spôsobiť vznik usadenín. Pred každým ďalším použitím fľašu a cumlík vyčistite a vypláchnite horúcou vodou. Už neprevárajte. Neodporúčame umývať fľaše a cumlíky v umývačke riadu, pretože používané umývacie / čistiace prostriedky môžu spôsobiť poškodenie výrobku. Nepoužívajte žiadne chemické dezinfekčné prípravky. Pred každým použitím skontrolujte kvalitu cumlíka. Venujte cumlíka zvýšenú pozornosť po tom, čo dieťaťu vyrastú prvé zúbky. Vyskúšajte kvalitu cumlíka dôkladným natiahnutím všetkými smermi. Skrutkovacie viečko nedoťahujte príliš silno, pretože potom sa cumlík nemôže správne odvzdušňovať. Nedierujte a nezväčšujte otvory v cumlíku – môžete spôsobiť jeho zničenie. Pri prvých známkach poškodenia cumlík ihneď vyhoďte a už ďalej nepoužívajte. Pokiaľ ohrievate pokrm v mikrovlnej rúre, nezabudnite, že fľaša musí byť otvorená. Nenechávajte cumlík na priamom slnečnom svetle alebo v blízkosti tepelného zdroja, ani dlhšie ako je odporúčané v dezinfekčných prostriedkoch – môžete spôsobiť oslabenie cumlíka. Cumlík môžete sterilizovať v parnom / elektrickom sterilizátore. Z hygienických a bezpečnostných dôvodov odporúčame vymeniť cumlík po 3 mesiacoch.U­pozornenie!Dôle­žité pre zdravie a bezpečnosť vášho dieťaťa! Používajte len pod dohľadom dospelej osoby. Nikdy nepoužívajte cumlík ako cumlík. Dlhodobé aj predĺžené sanie tekutín môže spôsobiť chyby zubnej skloviny dieťaťa. Vždy skontrolujte teplotu podávaného pokrmu. Výrobok nie je hračka. Všetky diely výrobku uchovávajte mimo dosahu dieťaťa.   Upozornenie! Fľaša vyvarte iba pred prvým použitím (nie dlhšie ako 5 minút)! Po každom ďalšom použití fľašu dôkladne umyte a už neprevárajte ani nesterilizujte v parnom ani elektrickom sterilizátore. Z dezinfekčných dôvodov iba prelejte vriacou vodou.

Ako rozložiť odsávačku?

Odskrutkujte fľašu. Vyberte silikónové tesnenie a silikónovú masážnu vložku. Zložte silikónovú hadičku, ktorá spája balónik s bielou hlavicou odsávačky. Ťahom nahor vyberte bielu hlavicu z tela odsávačky. Nikdy neskladajte z hlavice malé silikónové tesnenie! Vyberte z hlavice žlté tlačidlo. Nestraťte silikónové tesnenie, ktoré sa nachádza na tlačidle!   Ako zložiť odsávačku?

Pred začatím montáže si dôkladne umyte ruky. Umiestnite silikónové tesnenie do tela odsávačky. Naskrutkujte odsávačku na fľašu (obr. 1). Skontrolujte, že na biele hlavici je guľaté tesnenie. Do hlavice umiestnite žlté tlačidlo so silikónovým tesnením a nasaďte dielec do tela odsávačky (obr.2). Spojte odsávačku pomocou hadičky s balónikom (obr.3). Priložte odsávačku k prsníku (obr.4). Silikónová vložka masíruje mliečne žľazy a zaisťuje dôkladné odsatie mlieka.   Ako používať odsávačku?

 • Dôkladne si umyte ruky mydlom.
 • Pretrite si prsník navlhčeným uterákom.
 • Presvedčte sa, že máte pripravenú sterilizovanú a zmontovanú odsávačku (podľa bodu 4).
 • Pohodlne sa posaďte. Nahrejte si prsník teplým uterákom alebo gélovým obkladom.
 • Priložte silikónovú vložku k prsníku a uistite sa, že tesne prilieha k prsníku. Musí sa vytvoriť podtlak, ktorý je zárukou správneho odsávanie. Nezabudnite, že najlepšieho efektu dosiahnete, ak sa bradavka nachádza hlboko v otvore lievika odsávačky.
 • Pri stlačení balónika pocítite podtlak. Rýchlosť a silu stláčania páky prispôsobte svojim potrebám. Ak je sacia sila príliš veľká, môžete znížiť podtlak stlačením žltého tlačidla na spojovacom dielci (obr. 5).
 • Balónik stláčajte jemnými, malými stisky až do okamihu, keď začne mlieko vytekať do fľaše. Potom prestaňte balónik stláčať a počkajte, až mlieko stečie do láhve.Výše uvedenej činnosti opakujte cyklicky a rytmicky do doby odsatie potrebného množstva mlieka.
 • Časom sama nájdete najlepšiu metódu odsávanie mlieka. Spočiatku odsávajte pokrm len niekoľko minút. Nečakajte, že hneď odsajete plnú fľašu. Získanými skúsenosťami sa bude objem odsatého mlieka zväčšovať.
 • Nezabudnite, že na odsatie 60/120 ml mlieka potrebujete cca 10 minút. Množstvo odsatého mlieka za určitý časový interval sa môže výrazne líšiť.
 • Po naskrutkovanie cumlíka môžete dieťa nakŕmiť priamo z fľaše odsávačky.

Kedy používať odsávačku?

Ak je to možné počkajte s použitím odsávačky do doby, kedy sa ustáli tvorba mlieka, čo je obvykle 2–4 týždne po pôrode.   Výnimky z uvedeného pravidla:   Ak máte príliš veľa mlieka, prsníky sú naliate a tvrdé. Odsatie nadbytočného mlieka pred alebo v priebehu dojčenia uvoľní preplnený prsník a uľahčí dieťaťu prisatie k prsníku. Po dojčení, pokiaľ nie je prsník prázdny a chcete predísť bolestivým zápalom. Ak medzi kŕmením cítite náhlej preplneniu prsníka a nechcete budiť dieťa. V prípade malej tvorby mlieka – používanie odsávačky stimuluje činnosť mliečnych žliaz. Ak nastúpite späť do zamestnania a nechcete prerušiť dojčenie – je nutné simulovať prirodzený proces dojčenia používaním odsávačky Canpol babies.   Ako uchovávať odsaté mlieko?

Odsaté mlieko môžete uchovávať v chladničke 10–12 hodín. V mraziacom oddiele chladničky (-100C) 7 dní a v mrazničke (-18 až –20 0C) 3 mesiace. Rozmrazené mlieko spotrebujte do 24 hodín. NIKDY ho znovu nezmrazujte. Mlieko môžete uchovávať vo fľašiach Lovi a Canpol babies. Zmrazené mlieko rozmrazujte zvoľna prirodzeným spôsobom ako iné potraviny, nikdy nepoužívajte mikrovlnnú rúru. Zmrazené mlieko môžete rozmrazovať cez noc v chladničke a potom ho ohriať v ohrievači alebo horúcej vode. NIKDY nemiešajte čerstvo odsaté mlieko s rozmrazeným mliekom.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadnu recenziu.

Ajax loader