ATOK Original detský opaľovací olej s karotenoidy OF15 100 ml

ATOK Original detský opaľovací olej s karotenoidy OF15 100 ml

ATOK Original detský opaľovací olej s karotenoidy OF15 100 ml

skladom

cena: 13,99 €

Kód: F001594 , EAN: 8595107522682

ATOK Original detský opaľovací olej s karotenoidy OF15 100ml

Popis:

Opaľovací olej k účinnej ochrane pred UV-žiarením a pred negatívnymi vplyvmi opaľovania (vznik fotodermatózy, predčasné starnutie pleti, tvorba vrások, pigmentových škvŕn na koži a pod.) Karotenoidy obsiahnuté v rakytníkovom oleji (beta-karotén, lykopén), v riase Haematococcus pluvialis ( astaxantín) a v oleji zo semienok rajského jablka (lykopén) sa ukladajú v koži a zmierňujú vplyv UV-žiarenia na pokožku. Pleť vďaka ich prítomnosti získa bronzové sfarbenie, bez toho aby sme ju museli nadmerne vystavovať slnku.

Obsiahnutý komplex karotenoidov a vitamínu E je silným antioxidantom, ktorý prispieva k ochrane kože pred vznikom fotodermatózami, zabraňuje tvorbe vrások v dôsledku nadmerného opaľovania a podporuje pružnosť a vláčnosť pokožky. Amarantový a olivový olej obsahujú skvalén, ktorý je základnou zložkou ľudskej kože. Skvalén má schopnosť upokojovať pokožku, napomáha predchádzať jej podráždění a začervenanie.

Účinky:

chráni pred nežiaducimi vplyvmi UV-žiarenia a opaľovanie, upokojuje a regeneruje.

Typ pokožky:

Všetky.

Aróma:

jemné, bylinné.

Aktívne látky:

rastlinné oleje – z rakytníka, semienok rajského jablka, brusnice, amarantový, makadamiový, olivový, sezamový, jojobový, kokosový a mandľový; extrakt z riasy Haematococcus pluvialis; éterické oleje – levanduľa, medovka lekárska, a mrkvové semená; vitamín E; ochranné filtre.

Upozornenie:

nevystavujte dojčatá a malé deti priamemu slnku. Nedostatočné množstvo prostriedku znižuje stupeň ochrany. Nadmerné slnenie poškodzuje vaše zdravie.

Spôsob použitia:

Pred začiatkom slnenia nenesieme dostatočné množstvo (cca 2 mg na cm²) oleja na pokožku a jemne ho rozotrieme. Odporúčame olej naniesť cca 10–15 minút pred pobytom na slnku, aby došlo k požadovanému preniknutiu účinných látok do pokožky.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadnu recenziu.

Ajax loader