6x NUTRILON 2 HA PROSYNEO špeciálne pokračovacie dojčenské mlieko 800 g

Kód produktu: F103475 Dodávateľský kód: VP-F103475

Skladom

Bežná cena

156,84 €
Cena za 100 g: 3,27 €
Sledovať cenu a dostupnosť

Značka:

6x NUTRILON 2 HA PROSYNEO špeciálne pokračovacie dojčenské mlieko 800 g

Značka:

Nutrilon 2 HA PROSYNEO špeciálne pokračovacie dojčenské mlieko pri alergii v rodine 800 g, od ukončeného 6. mesiaca.

Vedeli ste, že bábätku, ktorého rodičia trpia alergiou, môže hroziť vyššie riziko rozvoja alergie? Okolité vplyvy v ranom veku ovplyvňujú, či alergia u dieťaťa s vrodenými sklonmi k jej rozvoju, skutočne prepukne. Každé 3. dieťa má zvýšené riziko vzniku alergie. Znížiť riziko vzniku alergie možno okrem iného aj správnou stravou vo veľmi ranom veku dieťaťa. Najlepšou výživou dojčiat a prevenciou alergií je dojčenie.

V prípade, že dieťa nemôže byť dojčené, poraďte sa s pediatrom o možnosti použitia Nutrilon 2 HA PROSYNEO – špeciálneho pokračovacieho mlieka pre deti s alergiou v rodine.

Nutrilon 2 HA PROSYNEO je novou generáciou mliek na podporu imunity* detí, ktoré majú alergiu v rodine.

Obsahuje unikátne zloženie, ktoré tu ešte nebolo:

 • s čiastočne naštiepenou bielkovinou pre deti s rizikom vzniku alergie na bielkovinu kravského mlieka a SYNEO™ – unikátna zmes prebiotík GOS/FOS a probiotík Bifidus Breve
 • jedinečná receptúra, ktorá kombinuje SYNEO™ a unikátnu štruktúru bielkoviny naštiepenej na menšie časti pre deti s alergiou v rodine.
 • *s vitamínmi A, C a D pre správnu funkciu imunitného systému
 • vyvinuté na základe 40 rokov výskumu materského mlieka

Imunitný systém dieťaťa nie je pri narodení ešte plne vyvinutý a dozrieva postupne. Je citlivý k dedičným aj vonkajším faktorom, ktoré ho môžu ovplyvňovať a prispievať tak k rozvoju riziku vzniku alergií. Jedná sa napríklad o:

 • alergiu v rodine
 • pôrod cisárskym rezom
 • skoré užívanie antibiotík
 • vystavenie dieťaťa tabakovému dymu

Preto je potrebné sa o imunitný systém detí správne starať a dopriať mu kvalitnú výživu už od začiatku, najlepšie prostredníctvom dojčenia.

Ako pripraviť špeciálne pokračovacie dojčenské mlieko Nutrilon 2 HA PROSYNEO:

 • Vysterilizujte všetok používaný riad a prevarte pitnú vodu určenú pre dojčatá.
 • Pre zachovanie priaznivých účinkov Bifidobacterium Breve v dojčenskom mlieku dodržujte pri príprave striktne teplotu prevarenej vody do 40°C.
 • Zodpovedajúce množstvo prevarenej vody (pozri tabuľku na obale) vlejte do vysterilizovanej fľaštičky. Nepoužívajte opakovane prevarenú vodu.
 • Do fľaštičky s vodou pridajte zodpovedajúce množstvo prášku (pozri tabuľku na obale). Na dávkovanie vždy používajte priloženú odmerku. Prášok v nej zarovnajte pomocou plochej časti noža. Prášok v odmerke nestláčajte. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky.
 • Uzatvorte fľašu a dôkladne ju pretrepte (min. 10 sekúnd), než sa prášok rozpustí. Odstráňte viečko a nahraďte ho sterilným cumlíkom.
 • Pred podávaním overte teplotu dojčenského mlieka kvapnutím na vnútornú stranu zápästia. Chuť je vzhľadom k obsahu hydrolyzovanej bielkoviny mierne horkastá.

100 ml Nutrilonu 2 HA PROSYNEO = 285 kJ (68 kcal).

1 zarovnaná odmerka = 4,9 g sušeného prípravku. Používajte len originálnu odmerku.

Uchovávanie:

 • Po každom použití obal starostlivo uzatvorte.
 • Uchovávajte na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke).
 • Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku.
 • Spotrebujte do 1 mesiaca od otvorenia.
 • Skladujte v suchu a chlade (<25 ° C). Balené v ochrannej atmosfére.

Zloženie:

Laktóza (z mlieka), koncentrát hydrolyzovanej syrovátkovej bielkoviny (z mlieka), rastlinné oleje (repkový, kokosový, slnečnicový), galaktooligosacha­ridy (z mlieka) 8,9%, emulgátory (estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou citrónovou, sójový lecitín), fruktooligosacha­ridy 0,6%, dihydrogénfos­forečnan draselný, chlorid vápenatý, fosforečnan vápenatý, rybí olej, olej z Mortierella alpina, cholín chlorid, kyselina L-askorbová, taurín, L-askorbát sodný, síran železnatý, Bifidobacterium Breve M-16V , síran zinočnatý, inositol, sodná soľ uridín 5'-monofosfátu, cytidín 5'-monofosfát, DL-α-tokoferyl acetát, adenozín 5'-monofosfát, sodná soľ inozín 5'-monofosfátu, L-karnitín, nikotínamid, sodná soľ guanozín 5'-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, síran meďnatý, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, riboflavín, tiamín hydrochlorid, pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný, síran manganatý, kyselina pteroylmonogluta mová (kyselina listová), fytomenadión, D-biotín, seleničitan sodný, cholekalciferol, kyanokobalamín. Bifidobacterium Breve M-16V 3×107 cfu/g

Ďalšie potrebné informácie o produkte sú k dispozícii na etikete.

Dôležité upozornenie:

Dojčenie je najprirodzenejším spôsobom výživy dojčiat. Nutrilon 2 HA PROSYNEO je určený pre zvláštnu výživu dojčiat starších 6 mesiacov. Má byť iba súčasťou zmiešanej stravy a nemá sa používať ako náhrada materského mlieka počas prvých 6 mesiacov života. Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Dohliadnite na hygienu ústnej dutiny v období rastu prvých zúbkov, predovšetkým pred spaním. Pri zavádzaní príkrmov sa riaďte odporúčaním lekára v závislosti na individuálnom vývoji dojčaťa. Používajte len pod lekárskym dohľadom. Pripravenú stravu spotrebujte do dvoch hodín. Nespotrebovanú stravu zlikvidujte. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre, môže dôjsť k obareniu dieťaťa. Pre zachovanie priaznivých účinkov Bifidobacterium Breve dodržujte pri príprave striktne teplotu prevarenej vody do 40°C. Nikdy nepridávajte do výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledné dodržiavanie návodu na prípravu a uvedené odporúčania. Akékoľvek pochybnosti a otázky konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Prípravok nie je vhodný pri preukázanej alergii na bielkovinu kravského mlieka. *Nutrilon obsahuje vitamíny A, C a D, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.

Značka:
Nutrilon
Vek
od 6. mesiaca
Bez laktózy
nie
Špeciálne
hypoalergénne (HA)